Shanhua District - Shanhua District

מחוז בטאינן, טאיוואן
שנחואה

善化 區

זנקה
מחוז שאנואה
Zhongshan Road מול תחנת CPCCT Shanhua 2011-02-11.jpg
מיקום מחוז שאנואה בטאינן
מיקום מחוז שנחואה ב טאינן
מדינה טייוואן
עירייה מיוחדת טאינן
שטח
• סה"כ 55.31 ק"מ (21.36 מ"ר)
אוכלוסייה
(ינואר 2016 )
• סה"כ 46,931
• צפיפות 769,25 לק"מ (1,992.3 / מ"ר)
אזור זמן UTC + 8 (CST )
מיקוד
74 1
אתר http://web2.tainan.gov.tw/shanhua/
משרד מחוז שנחואה

מחוז שנחואה (סינית : 善化區; פינין : שאנהואה קו; Wade – Giles : שאן-הואה; Pe̍h-ōe-jī : Siān-hoà-khu; אור. : 'שיפור') הוא פרבר מחוז של טאינן , טייוואן . עד 25 בדצמבר 2010 הייתה זו עיירה עירונית במחוז טאינן המומס <2120>, הממוזגת כעת עם עיריית טאינן המקורית ולהקים עירייה מיוחדת אחת.

היסטוריה

שאנחואה התגוררה על ידי שבט האבוריג'ינים הטייוואנים של סיראיה , שקרא לזה בקאלואן (בתעתיק ל סינית : 目加溜灣; Pe̍h-ōe-j : Ba̍k-ka-liù-oan) (ראה גם אנדינג , הגובל לדרום-מערב). זו הייתה אחת מארבע הערים הגדולות שהקימו השבט.

בשנת 1625, חברת הודו המזרחית ההולנדית הונעה על ידי האבוריג'ינים בזמן שניסתה לאסוף במבוק. ההולנדים, לעומת זאת, הצליחו לכבוש את העיר בשנת 1635, והחלו להקים בתי ספר וכנסיות באזור, וקראו למקום Tevoran (ראה Yujing של ימינו). הם עודדו את מתנחלי האן לטפח את המקום.

ב המצור על פורט זילנדיה , קוקסינגה גירש את האירופים מטייוואן. תחת ממלכת טונגנינג , בקאלואן נשלט כ כפר סיאן-הואה (善化里; סיאן-הו-לי) של מחוז טיין-הסינג (天興縣). על פי דו"ח הסקירה הכללית של תוכנית עירונית שאנחואה, השם הישן של האזור הוא Oanli (灣 裡街; Oan-lí-ke) לפני שהוחלף שוב לשאנחואה (יפני : 善化, הפבורן : זנקה) תחת שלטון יפני בשנת 1920. בשנת 1940 שודרג הכפר לעיר זנקה (ka 街), מחוז שינקה (新化郡) , מחוז טאינן .

רפובליקת סין

לאחר מסירת טייוואן מיפן ל הרפובליקה של סין בשנת 1945, שאנהואה היה מאורגן כ עיירה עירונית של מחוז טיינן . ב- 25 בדצמבר 2010, מחוז טאינן מוזג עם העיר טאינן ושנחואה שודרגה ל מחוז של העיר .

פוליטיקה

עד 25 בדצמבר 2010, ה המנכ"ל הראשי של עיירת שאנחואה היה השופט הנבחר העממי (סינית : 鎮長). בעיירה הייתה גם מועצה (סינית : 善化鎮民代表會) שהורכבה מ- חברי מועצה שנבחרו מהעיירה.

מאז שההסדר המינהלי הנוכחי נכנס לתוקף בתאריך הנ"ל, מנהל (סיני : 區長) שמונה על ידי ראש עיריית העיר טאינן הוא האחראי על הנהלתם של החדש שנוצר מָחוֹז.

חטיבות מנהליות

המחוז מורכב מטונגגוואן, צוויג'יה, גואנגווען, וונצ'אנג, ננגואן, וונג'נג, חוג'יה, הוקואו, שינאי, שימי, ליופן, ליודה, טיאנליאו, ניוז'ואנג, ג'יאבי, ג'יאנאן Xiaoxin, Dingjie, Changlong and Liantan Village.

כלכלה

לשנחואה יש כלכלה חקלאית. המוצרים העיקריים של העיירה כוללים אורז , קנה סוכר , תות שדה ו אבטיח .

בשנת 1973, מחקר ופיתוח ירקות אסייתיים מרכז (AVRDC) הוקם יחד על ידי אחת עשרה מדינות כולל ארצות הברית , יפן ו הרפובליקה של סין (טייוואן). מטרתו לשפר את הטכניקות החקלאיות. המטה של הארגון ממוקם בחלק הדרומי של שאנחואה והוא המטה הראשון והיחיד של ארגון בינלאומי הממוקם ב טייוואן .

המועצה הלאומית למדע של ה יואן האקזקיוטיב ייסד את פארק המדע טאינאן שבסיסו סינשיה . חלק מהפארק נמצא בתוך שנהואה ומביא הזדמנויות עבודה לתושבים המקומיים.

ילידים בולטים  當地著名人物

  • שן גואנגווען (沈光文) (1612–1688), חוקר, משורר, מחנך ומייסד הספרות הטאיוואנית. נקרא גם קונפוציוס הטייוואני.
  • Huang Ta-chou (黃大洲) (1936) פוליטיקאי טייוואן, ראש עיריית טייפה לשעבר, יו"ר הוועד האולימפי של טייפה הסינית
  • Deng Feng-Zhou (鄧豐洲) (1949), משורר טייוואני, סופר היסטוריה מקומית, אקדמאי נדן

אטרקציות תיירותיות

צ'ינג-אן גונג

צ'ינג-אן גונג (סינית פשוטה : 庆安宫; סינית מסורתית : 慶安宮; pinyin : Qing-an gōng) הוא מקדש, בן כמעט 300 שנה, המוקדש ל האלה מאצו . על פי מסורת בעל פה , ההולנדים הקימו כאן בית ספר בשפה הולנדית כאשר הם שלטו בטייוואן .

תחבורה

הפניות

  • טאנג טה-צ'יין (唐德塹). רשומות מקומיות של עיירת שאנחואה (《善化鎮鄉土 誌》), 1982

קישורים חיצוניים

קואורדינטות : 23 ° 08′N 120 ° 18′E / 23.133 ° N 120.300 ° E / 23.133; 120.300

Source: https://he.tr2tr.wiki/wiki/Shanhua_District

Free Web Hosting