Okres Shanhua - Shanhua District

Shanhua

善化區

Zenka
Okres Shanhua

Zhongshan Road před CPCCT Shanhua Station 2011-02-11.jpg

Umístění okresu Shanhua v Tainanu

Umístění okresu Shanhua v Tainanu
Země Tchaj-wan
Zvláštní obec Tainan
Plocha
 • Celkem 55,31 km 2 (21,36 čtverečních mil)
Populace
  (Leden 2016)
 • Celkem 46,931
 • Hustota 769,25 / km 2 (1 992,3 / sq mi)
Časové pásmo UTC + 8 ( CST )
Poštovní směrovací číslo
741
webová stránka www .shanhua .gov .tw / en / Upravte to na Wikidata
 

 

 

 

 

Okresní úřad Shanhua

Shanhua District ( Číňan : 善化區 ; pinyin : Shanhua Qu ; Wade-Giles : Shanhua ; PEH-OE-jī : Sian-Hoa-khu ; rozsvícený 'zlepšení') je příměstská čtvrť z Tainan , Tchaj-wanu . Do 25. prosince 2010 to byla městská čtvrť v rozpuštěném okrese Tainan , který je nyní sloučen s původním městem Tainan a tvoří jedinou zvláštní obec.

Dějiny

Shanhua byl obýván tchajwanským domorodým kmenem Siraya , který jej nazval Bakaloan (přepsaný do čínštiny : 目加溜灣 ; Pe̍h-ōe-jī : Ba̍k-ka-liù-oan ) (viz také Anding , hraničící s jihozápadem). Bylo to jedno ze čtyř hlavních měst založených kmenem.

V roce 1625 byla holandská východoindická společnost domorodci zahnána zpět, když se snažila sbírat bambus. Nizozemci však dokázali město dobýt v roce 1635 a začali v této oblasti zřizovat školy a kostely, nazývali místo Tevoran (viz současný Yujing ). Jsou podporovány Han osadníci pěstovat místo.

V obležení Fort Zeelandia , Koxinga řídil Evropany z Tchaj-wanu. Pod království Tungning , Bakaloan byl řízen jako Sian-hoa Village ( 善化里 ; Siān-hoà-lí ) z Tien-hsing County ( 天興縣 ). Podle celkové revizní zprávy plánu měst Shanhua je starý název regionu Oanli (; Oan-lí-ke ), než byl pod japonskou vládou znovu změněn na Shanhua ( japonsky : 善化 , Hepburn : Zenka ) V roce 1940 byla vesnice povýšena na město Zenka (善化 街) , okres Shinka (新化 郡) , prefektura Tainan .

Čínská republika

Po předání Tchaj-wanu z Japonska do Čínské republiky v roce 1945 byla Shanhua organizována jako městská čtvrť okresu Tainan . Dne 25. prosince 2010, Tainan kraj byl sloučen s Tainan City a Shanhua byl aktualizován na obvodu části města .

Politika

Do 25. prosince 2010 byl výkonným ředitelem městečka Shanhua populárně zvolený soudce ( Číňan : 鎮長 ). Městys také měl radu ( Číňan : 善化鎮民代表會 ) skládající se z členů rady volených z městyse.

Vzhledem k tomu, že k výše uvedenému datu vstoupilo v platnost současné administrativní uspořádání, je za správu nově vytvořeného okresu odpovědný ředitel ( Číňan : 區長 ) jmenovaný starostou města Tainan.

administrativní oddělení

Čtvrť se skládá z Tungguan, Zuojia, Guangwen, Wenchang, Nanguan, Wenzheng, Hujia, Hucuo, Shinai, Ximei, Liufen, Liude, Tianliao, Niuzhuang, Jiabei, Jianan, Xiaoxin, Dingjie, Changlong a vesnice Liantan.

Ekonomika

Shanhua má zemědělskou ekonomiku. Mezi hlavní produkty městyse patří rýže , cukrová třtina , jahoda a meloun .

V roce 1973 založilo Asijské centrum výzkumu a vývoje zeleniny (AVRDC) jedenáct zemí včetně Spojených států , Japonska a Čínské republiky (Tchaj-wan). Jeho cílem je zlepšit zemědělské techniky. Sídlo organizace se nachází v jižní části Shanhua a je prvním a jediným ústředí mezinárodní organizace se nachází v Tchaj-wanu .

National Science rada na manažera Yuan založil Tainan Science Park se sídlem v Sinshih . Část parku leží v Shanhua a přináší místním obyvatelům pracovní příležitosti.

Pozoruhodné domorodci ( 當地著名人物)

  • Shen Guangwen (沈光文) (1612–1688), vědec, básník, pedagog a zakladatel tchajwanské literatury. Také se mu říká tchajwanský Konfucius.
  • Huang Ta-chou (黃大洲) (1936) Tchaj - wanský politik, bývalý starosta Tchaj-pej, předseda čínského olympijského výboru v Tchaj-pej
  • Deng Feng-Zhou (鄧豐洲) (1949), tchajwanský básník, spisovatel místní historie, nedanští akademici

Turistické atrakce

Qing-An Gong

Qing-An Gong ( zjednodušená čínština : 庆安宫 ; tradiční čínština : 慶安宮 ; pchin - jin : Qìng-an gōng ) je chrám starý téměř 300 let, zasvěcený bohyni Matsu . Podle ústní tradice zde Nizozemci založili školu holandského jazyka, když vládli na Tchaj-wanu .

Přeprava

Stanice TRA Shanhua

Reference

  • Tang Te-chien (唐德塹). Místní záznamy Shanhua Township (《善化鎮鄉土誌》), 1982

externí odkazy

Souřadnice : 23 ° 08'N 120 ° 18'E  /  23,133 ° S 120,300 ° V  / 23,133; 120,300

Source: https://cs.abcdef.wiki/wiki/Shanhua_District

 

Free Web Hosting